Rozproszona mozaika wizji mojego ogrodu na jednym zdjęciu.

A ja znowu o działce.

Na zdjęciu są tegoroczne młode rośliny , dopiero co posadzone.

Magia ogrodu – to wyjątkowa atmosfery, piękna i harmonii. Ogrody przecież nie są tylko przestrzenią zasadniczo praktyczną, ale to połączenie gdzie natura, człowiek i sztuka spotykają się i tworzą coś niepowtarzalnego.

Magia ogrodu jest często osiągana poprzez staranne zaplanowanie i projektowanie ogrodu, aby stworzyć piękno, spokój i inspirację. Ogród może być zaaranżowany w taki sposób, aby wywoływać różne emocje i odczucia u odwiedzających. Może zawierać różnorodne rośliny, kolorowe kwiaty, aromatyczne zioła, przytulne zakątki do relaksu, delikatne fontanny lub stawy, misternie ułożone ścieżki i wiele innych elementów, które wzbudzają zainteresowanie i zachwyt. internrt – new chat

A ja uważam , że ogród to miejsce, gdzie doświadczamy zmieniających się pór roku i ruchu natury. Otwarte ogrody, parki publiczne i ogrody botaniczne są również miejscami, gdzie można odkryć i doświadczyć tej wyjątkowej magii. Są one przestrzenią do wypoczynku, medytacji, nauki i obcowania z przyrodą.

. Ogrody ekologiczne, parki miejskie są też takimi miejscami , które mogą wykorzystywać naturalne metody uprawy i minimalizują negatywny wpływ na środowisko.

Stwarzają harmonię między człowiekiem a naturą.

Ostatecznie magia ogrodu jest subiektywnym doznaniem , każdy może znaleźć coś innego, co go zachwyci i zainspiruje w ogrodzie.

Niezależnie od tego, czy jest to piękno kwiatów, spokój ciszy czy też odkrywanie tajemniczych zakątków, magia ogrodu oferuje możliwość odpoczynku, odkrywania i czerpania radości z natury.

Tutaj brzozy zaatakowane przez jemiołę z prawej strony, po lewej już drzewa podcięte.

Gniazdo ptasie, ukryte w gałęziach.

Tutaj działka wieczorem.

Działkowe kwiaty. A czy wy wolicie park , ogród czy las…………………….

29 myśli na temat “Rozproszona mozaika wizji mojego ogrodu na jednym zdjęciu.

 1. Ślicznie tam u Ciebie Krysiu. Domek cudnie wygląda wieczorem, w dzień pewnie tak samo. Mieć swój kawałek ogródka, swoje roślinki, kwiaty, drzewa to dla mnie radość. Uwielbiam z kubkiem kawy raniutko krążyć wśród zieleni i wdychać cudowny zapach poranka. Chyba, że pada deszcz jak dziś 🙂 to wdycham przez okno 🙂
  Deszczowe pozdrowienia 🍀

  1. Tak to są niepowtarzalne chwile. Ciągle próbuje coś posadzić tzn krzewy, kwiaty itd. ciężko to idzie , ale małe sukcesy mam.

 2. Kocham lasy! Nie mam ogrodu, ale mam trawniki i tylko kilka krzewów. Gdybym nie była sama, pewnie coś z tym bym zrobiła, a tak rzucam wszystko na karb mego lenistwa. Co nie znaczy, że nie podziwiam tych którzy kochają ogrody

  1. Mając ogród, działkę nie nożna być leniwym, na pewno. Ciągle trzeba zaglądać do roślin tzn wyrywać chwasty, pielc, przesadzać rośliny …..itd itd . Moc zajęć . Efekty przyjdą same.

 3. Kochana
  Las uwielbiam i tam spaceruję🌳🌲🍀💚
  Ogród cieszy, uspokaja, relaksuje-zwłaszcza ten w rodzinnych stronach u Mamy i Siostry🌷🌼🌸😃
  Zadbany park na ławeczce owszem- przysiąść mogę🤗
  Serdeczności przesyłam moc😊🌞💛

  1. Witam , miłośników lasów i parków z tego wynika jest sporo. Czasami tam jest przyjemniej o wschodzie albo zachodzie słońca. Ale są potrzebne te oazy zieleni.

 4. Lubię przebywać w naturze. Nie ma znaczenia czy to las, park, czy tak uroczy ogród. Już niedługo jadę do mamy, napawać się świętokrzyską sielanką 🥰!!!

  1. Park jest blisko domu, jest w zasięgu zabudowy i nie ma problemu z chodzeniem po alejkach w krótkim czasie, do lasu ciut dalej bywa.

 5. W tym roku żałuję, że mam taki mały ogród. Staram się jednak wykorzystać każdy wolny skrawek. Mam jednak plany na przyszłość, jak to powiększyć, żeby mieć więcej warzyw a może i jakieś owoce.

 6. Krysiu bo to taka pora roku gdzie spędzamy najwięcej czasu, oczywiście Ci co mają ogród 🙂 ja mam i też w nim teraz spędzam jak najwięcej czasu. Uwielbiam patrzec na moje kwiaty jak rosną i jak ogród piękniej dzięki nim. Cieszę się że w tym roku spędzam urlop w domu i w Norwegii i będę doglądać moich roślinek 🙂
  Las też lubię i często do niego zaglądamy 🙂

  1. Oh to ciężka i żmudna praca tzn podlewanie i nawożenie roślinek. A później oglądanie efektów. Ja będę próbować relaksować się w piramidzie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz