Tajemnicza poświata w pobliżu kręgów mocy.

Archiwum – obraz o wymiarach 54×46 cm

– niedaleko wsi Węsiory, gdzie znajduje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Polsce – KAMIENNE KRĘGI.

Kręgom przypisuje się niezwykłą moc energetyczną.

Jest to tzw. “POLSKIE STONEHENGE” – znajduje się w malowniczej Szwajcarii Kaszubskiej.

Kaszubski Park Krajobrazowy – porośnięte lasami pasma wzgórz morenowych są porozcinane głębokimi morenowymi rynnami jezior polodowcowych. Oprócz jezior rynnowych i wytopiskowych częste są tu obszary podmokłe, jeziora “oczka” oraz strumienie. Oprócz borówq sosnowych występują tu centralne lasy mieszane i liściaste z bukiem i dębem. W licznych na terenie Parku zabagnionych obniżeniach rosną bory bagienne, a w sąsiedztwie źródlisk, wysięów i w dolinach rzek – lasylęgowe.

Dużo można pisać , opowiadać o tym Parku : jest piękny, malowniczy i są w nim takie miejsca jak KAMIENNE KRĘGI.

Czy znacie je, czy słyszeliście o nich.

23 myśli na temat “Tajemnicza poświata w pobliżu kręgów mocy.

 1. Nie słyszałam, ale chyba wiele jest podobnych, bo tajemniczych miejsc w Polsce. Lasy na podmokłych terenach to dodatkowa tajemnica, mało kto sie tam zapuszcza i jakieś legendy ludzie opowiadają.
  Ta poświata moze świadczyć, że coś jest na rzeczy 🙂

  1. Absolutnie Ci sie udalo Krystynko! Jest tyle tajemnicy w Twoim obrazie, a jednak czuje w nim uspokojenie. Nie balabym sie tam byc. Ta poswiata kojarzy mi sie z dobra wrozka z moich lat dziecinnych. Zstepuje z nieba, aby spelnic moje zyczenia. Kiedy do mnie przychodzi, zakwitaja kamienie. Za chwilke znajde sie w pieknym ogrodzie … 🙂

 2. Byłam tam kiedyś jako dziecko. Niewiele z tego zrozumiałam… raczej jak miejsce czarów-marów 🙂
  A obraz bardzo Ci się udał.
  Pozdrawiam serdecznie.

 3. Piękne wyrażenie tego “czegoś” nieuchwytnego, niewidzialnego, tajemniczego… Byłam w Odrach, za wszelką cenę chciałam odczuć jakiś przepływ energii i oczywiście nie poczułam, za bardzo chciałam. Za to zupełnie bez “chcenia” poczułam w Szlachtowej koło Szczawnicy, w kościółku po byłej cerkwi łemkowskiej.
  Pozdrawiam Cię, Krysiu, serdecznie 🙂

 4. Nigdy o nim nie słyszałam, a bardzo lubię takie tajemnicze miejsca. Twój, niezwykły obraz w pełni poķazuje to wspaniałe miejsce.
  Pozdrawiam serdecznie

 5. Tajemniczy, wspaniały widok Krysiu… świetnie przeniesiony na płótno, z przyjemnością przeczytałam o tym magicznym miejscu, serdecznie pozdrawiam…

 6. Nie miałam pojęcia o takim miejscu. Zapisałam, by sobie dziś sprawdzić. Uwielbiam odkrywać magiczne miejsca. 🙂 Obraz jest genialny, boskie, ciepłe barwy. Poczułam zapach mojej ukochanej jesieni. Prawdziwa magia. <3

 7. Krysiu zaskoczyłaś mnie, że w Polsce też mamy takie Stonehenge. I przyznam szczerze idealne i trafne spostrzeżenie. Piękny obraz wyszedł spod Twojej ręki i pędzla.
  Pozdrawiam. Edi.

 8. Actually no matter if someone doesn’t be aware of then its up to other viewers that they will help, so here it happens.

Dodaj komentarz