Czas kiedy budowano pałac kultury……………..

Spotkałam panią Alę , która była świadkiem budowania Pałacu kultury w Warszawie. Udało mi się namówić ją na wspomnienia. Zamieszczam je poniżej.

Zapraszam

Kamienice w Al.Jerozolimskich po drugiej stronie Pałacu Kultury i Nauki.

Chyba udało mi się znależć zdjęcie w internecie tych kręgów.

Te kręgi to były fundamenty pod niskie półokręgi części Pałacu Kultury i Nauki.

autor tekstu : Ala z Warszawy

Niestety zdjęcia są współczesne , wykonane przeze mnie ( oczywiście oprócz tych z budowy Pałacu Kultury i Nauki , które zostały znalezione w internecie. )

Wspomnienia niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

28 myśli na temat “Czas kiedy budowano pałac kultury……………..

 1. Dokładnie tak Krysiu – takie wspomnienia są na miarę złota, pozdrawiam, jeszcze np. sporo można mówić o budowie Nowej Huty – mam rzut beretem, i ten socrealizm. Pozdrawiam Krysiu .

  1. No tak, Nowa Huta ciut daleko ode mnie . Może ty spróbujesz podjąć temat i coś napiszesz o tamtej budowie. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Krysiu, to naprawdę ciekawe spotkanie, świadectwo tamtego czasu z pierwszej ręki.
  Zdjęcia niesamowite, ta biel właśnie obok burych murów spalonych domów.
  Cokolwiek pojawia się w mediach na temat Pałacu, to jednak wspomnienia osób z nim związanych są pozytywne i często wzruszające.

  1. Wspomnienia w mediach , ale czy tak żywe i rzeczywiste. Nie chce podważać tamtych , ale w tym wpisie wspomnienia są takie naturalne i prawdziwe. Szkoda, że w tamtych czasach rzadko były robione zdjęcia.

  1. Dla mnie wspomnienia : jak było tzn budowa pałacu oczami dziecka są bezcenne. Nikt by nie wymyślił ich.

 3. Absolutna rewelacja! Krysiu, piękny post. Uwielbiam stare wspomnienia, archiwalne fotografie. Jestem mega nostalgiczna i mam ogromny szacunek do dziedzictwa narodowego…
  Pozdrawiam…

  1. Stare wspomnienia są genialne, nikt nie wymyślił takich sytuacji , takich historii. Te osoby gdzieś są obok nas. Tylko trzeba dobrze poszukać.

 4. Uwielbiam takie wspomnienia… informacje z pierwszej ręki. Zdjęcia Pałacu Kultury wśród zrujnowanej Warszawy dają wiele do myślenia.

  Wspaniały post… czytałam z prawdziwą przyjemnością!!!

 5. Pani Ala podzieliła się niezwykłymi wspomnieniami z czasów budowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jej opowieść o dzieciństwie spędzonym w sąsiedztwie tej monumentalnej budowli rzuca nowe światło na historię tego miejsca. Opisując olbrzymie kręgi, które stanowiły fundamenty pod część pałacu, przeniosła nas w czasy, gdy jeszcze nie było gotowego budynku, a plac budowy był miejscem pełnym fascynujących odkryć dla dzieci. Jej wspomnienia o lasie dźwigów na dachach, bieli płyt PKiN wśród ruin oraz świecącej w słońcu iglicy dodają głębi i barwności temu historycznemu obrazowi. Dzięki za dzielenie się tymi niezapomnianymi wrażeniami!

  1. Miło czytać takie wspomnienia. Są autentyczne , wiadomości i przeżycia jakie przekazała swoją jej własne, niepowtarzalne. Serdecznie pozdrawiam.

  1. Witam. W tamtych latach warszawa wyglądała zupełnie inaczej . pałac kultury miał inny wymiar dla warszawiaków. teraz jest szary , zaczynają go zasłaniać inne budowle , ale ciagle jest i funkcjonuje. Pozdrawiam

 6. Krysiu, przede wszystkim życzenia imieninowe🌹 Kwiatek u mnie na stronie♥️
  Wspomnienia bezcenne. Dobrze, że spisalaś, coraz bardziej umykają i są nie do odtworzenia. Ja lubie Pałac Kultury i nie podobają mi się pomysły zburzenia jakie się pojawiają. Po wycieczce do Paryża spojrzałam na niego innym okiem (wczesniej nie zwracałam uwagi, po prostu byl i już) i zauważyłam, że jest piękny.
  Pozdrawiam serdecznie🙂

Dodaj komentarz