Tysiące odcieni barw nocnego nieba , rzeki i świateł w tysiącu elemetów puzzli.

Gwiaździsta noc nad Rodanem – tytuł obrazu Van Gogha

To płótno namalował Vincent Van Gogh w 1889 roku.

………Na obrazie pokazana jest wioska rybacka widziana nocą , pod gwiazdami . Na dole obrazu , z prawej strony widać parę – mężczyznę i kobietę……..

Obraz odzwierciedla psychikę malarza dla ostatnich, twórczych lat życia tego twórcy.

Zdecydowałam się złożyć obraz z 1000 puzzli Van Gogha. Po dużych trudach udało się.

Dlaczego było ciężko ……… na tym obrazie wszystko się zmienia tzn morze i niebo jest niepowtarzalne , nie ma żadnej zasady, ani schematu , aby móc je przewidzieć, opisać.

Chociaż dominują kolory żółty, niebieski, granat , zielony brąz to są używane przez malarza zamienie. Co tu dużo pisać , trzeba przyjrzeć się temu niepowstarzalnemu dziełu.

Głównym przedmiotem płótna jest oczywiście nocne niebo. Obserwator gołym okiem może obserwować dużego niedźwiedzia i gwiazdę polarną na niebie, dzięki czemu można dokładnie określić, po której stronie rzeki artysta malował ten krajobraz. Bliżej środka obrazu ciemne nocne niebo wygląda jaśniej. Gwiazdy są przedstawiane przez artystę jako bardzo jasne i duże, ich kształt przypomina małe fajerwerki.about:blankW tle jest drugi brzeg rzeki, na którym stoi duże i ciemne miasto, którego zarysy niemal zlewają się z niebem. Miasto jest jasno oświetlone latarniami, które wyglądają jak gwiazdy. Latarnie znajdują się blisko gwiazd, a ich kolory są mocno skontrastowane, a latarnie są znacznie bardziej żółte. Blask pochodzący z latarni odbija się w powierzchni wody w długich, jasnych pasach.Kiedy widz najpierw widzi ten obraz, jego spojrzenie natychmiast pędzi ku niebu i rzece, a dopiero wtedy zauważa, że ​​starsza para spaceruje po pobliskim brzegu. Powoli idą ręka w rękę przez wilgotną plażę, a niedaleko wybrzeża trzy małe łodzie spokojnie czekają na odlot. Ten obraz uspokaja się, prowadzi do dobrych myśli.

inf. z internetu.

Niedawno powstał film

“Twój Vincent” – biografia Van Gogha – pierwsza pełnometrażowa animacja.

Pierwsze w historii światowej kinematografii pełnometrażowe dzieło animowane, które zostało w całości… namalowane. To dokładnie oznacza, że wszystkie ujęcia, w sumie 65 tysięcy klatek, wykonano techniką malarstwa olejnego, na początku – na płótnie. Dlatego przy filmie, oprócz ekipy realizatorów, animatorów czy aktorów, pracowało ponad 100 malarzy, którymi w większości byli absolwenci Akademii Sztuk Pięknych – w tym wielu młodych wrocławskich artystów.

inf. z internetu.

Film o samotności, niezrozumieniu, o trudnej duszy artysty, o wspaniałym człowieku, którego doceniono za póżno. Piękny. Warto obejrzeć.

” Mogą za nas mówić jedynie nasze obrazy “.

słowa Vincent Vangh

30 myśli na temat “Tysiące odcieni barw nocnego nieba , rzeki i świateł w tysiącu elemetów puzzli.

 1. Obraz piękny, a układanie puzzli misterne- brawo za dokończenie dzieła🤗
  Serdeczności zostawiam moc💝🌷😀☕

    1. Film naprawdę nietypowy, technika powstania tego filmu też nietypowa. Na początku filmu trzeba się trochę skupić na tym, ale później już odbiera się film spokojnie i swobodnie. 😮

 2. Chyba nic tak dobrze nie pozwala się przyjrzeć obrazowi jak puzzle. Oglądasz kawałeczek po kawałeczku :). A film musze koniecznie zobaczyć.
  Coś ostatnio się nie umiałam dostać na Twojego bloga Kochana. Ładował mi się cały czas i ładował :/

 3. Obraz piękny, ale puzzle faktycznie trudne…
  Film widziałam i podziwiam twórców za takie przedsięwzięcie, bardzo innowacyjne:-)

  1. Naprawdę piękny obraz. Film może jest nietypowy w odbiorze, ale cóż trzeba coś zmieniać w technikach przekazu form artystycznych.

  1. Forma zabawy jest fajna, nieważne czy to obraz znanego malarza, czy postacie zwierząt tworzymy z kawałków .

 4. Dwa razy do roku można oglądać najpiękniejsze nocne , rozgwieżdżone niebo! W sierpniu, zwłaszcza gdy są noce spadających Perseid, i na przełomie stycznia i lutego!
  Uwielbiam wychodzić – nawet na mróz – i spod mego srebrzystego klonu spoglądać wzwyż! Jak bardzo mroźno, otwieram okno dachowe od strony południowej. Pokój się wietrzy przed spaniem, a ja kontempluję niewielki skrawek gwiezdnego kosmosu!

 5. Akurat sa noce mroźne u nas i prawie bez chmur, to i gwiazdy świecą. Może nie aż tak, jak jeszcze niedawno, ale można je oglądać! U mnie na Pomorzu. A jak u Ciebie? Trzeba głowę do góry podnosić! :-)))))

 6. Piękny obraz ale ja nie mam cierpliwości do puzzli 🙂 mogę wyszywać, robić na rutach i na szydełku ale puzzle jakoś odpadają. Takie małe z dziećmi w pracy tak ale taka ilość mnie wręcz złości 😉

 7. Witaj Krysiu.
  Przecudne te puzzle. Mają swój urok, ale podziwiam ten niebieski.
  Cieszę się, że dzisiaj w świecie puzzli jest sporo malarskich obrazów do ułożenia. Możemy mieć taką galerię malarzy u siebie. Na grupach puzzlowych obecnie jest szał na Beksińskiego. Nie są łatwe obrazy, ale ludzie wydają na nie dużo kasiorki i potem chwalą się ułożoną kolekcją, którą powiesili na ścianach.
  Serdeczności i dziękuję za wizytę na naszym blogu.

Dodaj komentarz