Ogrody Królewskie

Tym razem zapraszam was na spacer po Ogrodach Królewskich…………..

Azyl zieleni w sercu zatłoczonej Warszawy

Ogrody zamkowe to miejsce odpoczynku, dostępne dla wszystkich warszawiaków, tusystów, jednym słowem dla wszystkich chętnych.

Otoczone Bryłą Zamku , zdrugiej stony Wisła Z jednej strony otoczone majestatyczną bryłą Zamku, z drugiej otwierające się na piękną panoramę doliny Wisły.

Odtworzone Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie na nowo powracają do stolicy.

Królewskie Ogrody – w tym miejscu biorą udział w działaniach naukowo-dydaktycznych z zakresu ogrodnictwa i historii sztuki ogrodowej. Organizowane są też wAkadach Kubickiego konferencje naukowe i wystawy kwiatowe. Jednym słowem dużo tu się dzieje.

Zejście w dół przy Zamku Króewskim i Pałacu POD BLACHĄ.

Taka sobie ścieżka parkowa.

Widok na Zamek i część Starego Miasta.( część północna)

Widok na Zamek .

Widok na Zamek i część Starego Miasta.( część południowa)

Alejka parkowa z widokiem na Zamek.

Alejki ogrodów.

Arkady Kubickiego – wewnątrz

Opuszczamy Ogrody Królewskie

Widok z ul. Grodzkiej na Stare Miasto.

Oczywiście ciągle jeszcze nie ma tej zieleni, na pewno późną wiosną lub latem miejsce to zupełnie wygląda. Na pewno wrócę i zrobię kolejne fotki.

28 myśli na temat “Ogrody Królewskie

 1. Czekam na kolejne zdjęcia. W tym roku Krysiu, jadąc nad Morze z wycieczką , drugi raz, tym razem może zahaczymy o Warszawę. Pozdrawiam serdecznie. Zabiegany dzień nieco miałem 😉 .

 2. W kazdy poniedziałek spaceruję po tych Ogrodach między godziną 10 a 11ta. Chodzę tedy na poniedziałkowe spotkania staromiejskiego oddzialu Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
  Serdeczności Krystyno.
  Stokrotka

  1. O , a gdzie są te spotkania . Może ja też tam trafię, czy da zamknięte dla osób z zewnątrz. Stokrotko wiedziałam, że kto jak kto , ale ty na pewno znasz to miejsce.

 3. Witaj Krysiu 🙂 będąc ostatnio w Warszawie miałam nadzieję tam byc i zobaczyć to miejsce. Niestety niebudal się bo padało cały czas i ura nje sprzyjała spacerom. Może następnym razem się uda 🙂 pieknie pokazałaś to miejsce 🙂

  1. Miejsce w sumie nowe na mapie Warszawy tzn odtworzenie. Maleńka powierzchnia tego parku jednak przyciąga i cieszy oko. Pozdrawiam

 4. Dwa lata temu byliśmy w stolicy, ale nie dotarliśmy do ogrodów królewskich. Kilka dni w Warszawie to zdecydowanie za krótki czas aby poznać całe miasto. Podczas kolejnej wizyty wpadniemy do ogrodów – koniecznie.

  1. Duży ciekawych miejsc jest w Warszawie. A ogrody są z tych nowszych tzn odremontowanych nie dawno. Chyba warto tu wpaść.

Dodaj komentarz