Wzór graficzny …….Polka.

Czy słyszeliście , czy wiecie …………….

Motyw posiadający wiele nazw , wzór który jest bardzo popularny po dziś dzień w różnych dziedzinach zdobniczych.

POLKA okazuje się , że jest to wzór Świadomej Przestrzeni Międzygwiezdnej , która znajduje się w gestii Gwiazdozbioru Ładu i Porządku Kosmicznego czyli gwiazdozbioru Łabędzia.

W tradycji Słowiańskiej w postaci dwuwymiarowej została przedstawiona jako wzór kropkowy o nazwie POLKA ( od wyrazu pole).

Wzór złożony z białych kropek , , umiejscowionych w czerwieni o nazwie POLKA co symbolizuje niezliczoną ilość drobin wypełniającycg nasze otoczenie.

Słowianie w przestrzeni międzygwiezdnej rozpoznawali ciała niebieskie w postaci planet, gwiazd ,mgławic i inne obiekty nieba głębokiego. Uporządkowali Niebiosa tworząc z gwiazd gwiazdozbiory . W tych gwiazdozbiorach umieszczali obiekty w postaci mgławic, gromad gwiazd.

Wiedzieli także, że istniejący porządek we wszechświecie utrzymywany jest poprzez istnienie specyficznych sił , które nazywane są polami. Pola te są wytworem gwiazd i innych obiektów Niebieskich nieba głębokiego , są to pola grawitacyjne, magnetyczne, elektryczne, torsyjne i morfogenetyczne. ( o tych polach to poświęcę inny wpis).

POLKA dots, czyli jeden z popularnych wzorów w historii mody – kropki czyli POLKA dots.

Ciekawostki:

 • podobno bluzka w kropki w 1960 r. była oznaką buntu przeciw wojnie w Wietnamie.
 • podobno lepiej nie zadzierać z dziewczyną w sukience w kropki.

A to po prostu kropki ………………………..ale czy tylko…………………….

30 myśli na temat “Wzór graficzny …….Polka.

 1. Ciekawą informację przytoczyłaś Krysiu. A wiesz może, że na południu Polski – tutaj, gdzie ja mieszkam – z kolei mitologia słowiańska przechowana jest wśród ludzi starszych – słynne Południce – którymi się zajmowałem w 2004 roku – straszyły śpiących podczas żniw mieszkańców wiosek. Ale o tym ładzie kosmicznym dopiero teraz sobie przypomniałem. Pozdrawiam po intensywnym dniu – 137 minut na zewnątrz, bieganie na czas upałów zarzuciłem. I ubywa rzeczy do czytania 😉 PS. O polach morfogenetycznych dużo pisał bodajże Prof. Andrzej Brodziak z Śląskiej Akademii Medycznej. Gdzieś są jego prace w internecie chyba jeszcze. Poza tym – mówi się, że każde forum, każde miejsce , ma takie pole.

  1. Czas lata, czas wakacji ……to teraz myśli się o lądzie kosmicznym, o tym co hipnotyzuje, wciąga…..zabiera myśli. Dziękuję za informacje o profesorze , poszukam w internecie jego prac. Pozdrawiam wakacyjne.

 2. O tym buncie kropkowym to nie wiedziałam, a kropki bardzo lubię, mam bluzkę, spodnie i 2 apaszki w kropki 🙂
  Bardzo sympatyczny temat !

  1. I pomyśleć, że to tylko bluzka w kropki .lubię sukienki , bluzki w kropki ….a okazuje się , że może dużo znaczyć. Pozdrawiam wakacyjne.

 3. Dzień dobry Krysiu,
  świetny temat podjęłaś. Przyznaję, że nie miałam o tym zielonego pojęcia. Grochy na ubraniach podobają mi się, mam jedną buzkę. Taka jedwabną tuniczke własciwie. Lubię ją.
  A w ogóle temat skojarzył mi się… ze mną. 🙂 A ściślej z moim pseudonimem 🙂 Pozdrawiam ciepło, Pola

  1. Pola, Polka, Południa, Poleczka….. I kropki, groszki a tyle mówią, przedstawiają wszechświat i mówią o buncie. Totalny zawrót głowy.

 4. Jak widać Kropka jest bardzo ważna :-))
  I ja mam kilka ubranek z kropkami – muszę je z szafy wyciągnąć:-)
  Bardzo fajny temat Krystyno.
  Dziękuję i pozdrawiam

 5. Krysiu, zawsze lubiłam kropki i groszki – ciekawe co to znaczy 😉 Że w duchu jestem buntowniczką? Może trochę, bardziej uparciuchem, jak to Byk zodiakalny 🙂
  Niebo wakacyjne jest szczególnie piękne. Pozdrawiam serdecznie 💙💙💙

 6. Witam serdecznie ♡
  Można by powiedzieć, że to taka kropka nad i 😀 Bardzo ciekawy wpis, przyznam, że nie miałam pojęcia o tych faktach! Interesujące. Widać, kropka ma swoją własną historię. Ja akurat rzadko noszę kropki, ale uważam, że to piękny wzór 🙂
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  1. Witam, cieszę się z powodu Twoich odwiedziny. Taka mała, zwykła kropka a tyle różnych z nią związanych spraw, filozofii. A to tylko kropka.

 7. fajny temat podjęłaś!
  Skojarzyło mi się z piosenką Kasi Sobczyk – “biedroneczki są w kropeczki”! :-))))) Wprawdzie w czarne, ale są! Dawno temu miałam sukienkę granatową w białe kropki, bardzo ją lubiłam!
  Macham serdecznie!

 8. Zawsze lubiłam materiały w kropki, ale nie wiedziałam, że ma to związek z kosmosem. Bardzo ciekawy post. Miło sie czytalo. Ukłony.

  1. Króliki to gwiazdy tzn taki wzór przedstawia niebo gwiaździste coś w tym jest. Z tym komentarzem to chyba jakiś chochlik komputerowym. Pozdrawiam wakacyjne.

 9. Zawsze lubiłam materiały w kropki, ale nie wiedziałam, że ma to związek z kosmosem. Bardzo ciekawy post. Miło sie czytalo. Ukłony. Podobno mój komentarz jest duplikatem, tylko nie wiem czyjego komentarza:-))))

Dodaj komentarz