Miasto nocą…

Za oknem ciemno, więc warto spróbować zacząć przygodę i sfotografować miasto nocą!

Zdjęcia nocne to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii.

Miasta, które najczęściej fotografujemy za dnia, nocą nabierają zupełnie innego charakteru. Podczas podróży zawsze warto zrobić chociaż kilka zdjęć nocnych, które będą stanowiły uzupełnienie reportażu z wyjazdu. Wcale jednak nie trzeba nigdzie jechać, żeby wykonać interesujące fotografie nocne.

– Nie fotografuj w środku nocy

Być może zabrzmi to dziwnie, ale najlepsze zdjęcia nocne podobno wychodzą w tzw. błękitnej godzinie, która zaczyna się od momentu zajścia słońca. Niebo robi się wówczas granatowe, a miasto zaczynajaśnieć światłami latarni. Lubię ostatnie chwile magicznej godziny, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale wciąż widać na nim jeszcze resztki dnia. Przed wyjściem na zdjęcia nocne warto sprawdzić , o której zachodzi słońce.

– Można wykorzystaj

ruch pojazdów , zwierząt

Do fotografowania miasta można użyć długich czasów naświetlania. Dzięki temu jeżdżące samochody będą wyglądały jak świetlne smugi, a poruszający się ludzie znikną lub zamienią się w niewyraźne postacie. Obecnie robiąc zdjęcia telefonem komórkowym o tym się nie myśli , ale to rada dla tych z aparatami fotograficznymi.

– weź wszystko co potrzeba .

Do fotografii nocnej niemal potrzebny jest statyw. Dzięki niemu ujęcia będą stabilne i będzie można wykorzystać naprawdę długie czasy naświetlania ( to rada dla tych z aparatami fotograficznymi) , no i oczywiście ciepłe rękawice, czapkę.

– Nie tylko w mieście

Fotografia nocna to nie tylko zdjęcia w mieście. 

Warto wybrać się również za miasto. Wtedy nie działa zasada złotej godziny. Dobrze jest także wybrać dzień, kiedy księżyc znajduje się w nowiu.

Podsumowanie

Czy warto bawić się fotografią nocną. Jeśli masz na nią dużo czasu i możesz zabrać wszystkie potrzebne akcesoria, to świetnie! Jeśli nie, nie szkodzi . Możesz ratować się stabilizacją. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić godzinę zachodu słońca,ewentualnie wschodu , oczywiscie spakować torbę i w drogę!

dav

A wy próbowaliście robić zdjęcia nocą.

38 myśli na temat “Miasto nocą…

 1. Wspaniałe, cudowne zdjęcia Krysiu. Też niegdyś fotografowałem nocą, swoim skromnym Nikonem. Na twitterze zaś mam konto – jest tam uwidoczniony Księżyc zmierzający do pełni – kilkuletnim już smartfonem. Tym razem blog mi się wyświetla bez problemów. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 🙂

 2. Bardzo ciekawe wyszły!
  Gdy wracaliśmy od syna wędrował z nami przepiękny księżyc, a przed nim cudny zachód słońca, byłaby swietna sesja fotograficzna…
  Zdjęcia nocne w mieście robiliśmy, poza miastem chyba jeszcze nie.

   1. Nocne zdjęcia to ciężki temat. Nie umiem ich robić aparatem, telefonem coś tam wychodzi bo są specjalne programy. Ale muszę przysiąść i z aparatem i w końcu nauczyć się w nocy robić 🙂

 3. Nocą lepiej mi się fotografowała aparatami kliszowymi, ze stawu, ustawiając czas na B – czyli sam dobierałem okres czasu otwarcia migawki. Z cyfrówka jest nieco inaczej, ale po zdjęciach widać, że dałaś sobie radę.

  1. Tak większość tych z tych zdjęć zrobiłam komórka. Niektóre zrobilione są aparatem, ale wszystkie bez statywu.

 4. Ja chyba jestem odporna na wiedzę, bo parę razy próbowałam robić zdjęcia nocne mym aparatem marki fujifilm, ale mi nie wychodziło. Pozostał smartfon i tyle!
  Twoje zdjęcia są przepiękne, i jeśli zawiszczam, to pozytywnie, że takie cuda robisz!
  Noworoczne serdeczności ślę!

 5. Nie jest łatwe zrobić zdjęcia nocą, zwłaszcza przy mocnych świątecznych iluminacjach.
  Nawet ostre światło lamp może być problemem.
  Nie zabieram się, dlatego za robienie zdjęć w takiej scenerii.
  Ale fotografie profesjonalistów podziwiam zawsze.
  Pozdrawiam pięknie, styczniowo już🌼😀💝

 6. Śliczne Krysiu 🙂 Żeby takie zdjęcia robić trzeba umieć dostrzegać piękno wokół siebie, a Ty to potrafisz, bo masz piękno i wrażliwość wewnątrz siebie 🙂 Niech ten rok 2021 przyniesie Ci jak najwięcej koloru i inspiracji 🙂

 7. Podobają mi się Twe foty, Krystyno!
  Zwłaszcza morska, górskie i te małe zachody słońca 🙂
  Może spróbuję własnych sił w tej kategorii!
  Pozdrawiam noworocznie 🙂

 8. Zachwycają wszystkie…to sie nazywa spostrzegawczość i…najważniejsze…TALENT💙💜💛
  Pozrawiam najpiekniej znad Parsęty 😃

Dodaj komentarz