Polskie krajobrazy – moje fotografie

Oczywiście mam tych zdjęć o wiele więcej , póki co wybrałam właśnie te.

Różnorodność polskich krajobrazów jest ogromna. Jest to wielkie bogactwo naszego kraju.

Przeważają niziny, a w środkowej i południowej części kraju występują wyżyny i góry. Na północy kraju znajduje się wiele jezior. Większa część krajobrazu naturalnego w naszym kraju uległa przekształceniu – powstały miasta i wsie. W nich także można znaleźć wiele ciekawych obiektów do zwiedzenia i miejsc do wypoczynku.

M A Z O W S Z E –

moje miejsce zamieszkania , czy dla mnie najpiękniejsze ……być może

polna droga……

Pola w środku lata………
ścieżka między brzozami….

pola na wiosnę ( zdjęcie nie z tego roku….)

polna droga jesienią…..

pola wiosną …..

P O J E Z I E R Z E

M O R Z E

I

N A D M O R S K A

P L A Ż A

plaża nad bałtykiem….

A tu wersja Black&white

Bałtyk……………

G Ó R Y –

Widok z Drogi pod reglami na Zakopane…………….

Widok na Giewont…………..

Dolina Kościeliska

Krajobraz zimowy.

Dolina Białego.

Górski strumień.

Widok na Giewont.

Bachledzki Wierch

latem….

Widok na Zakopane z Giewontu.

Czarny Staw .

O K O L I C E

B U G U –

Widok na rzekę Bug.

Kopalnia kredy w Mielniku.

Ostatnimi czasy brakuje mi tych widoków, przestrzeni…..

Czy jest kraina , którą najbardziej lubicie………..

28 myśli na temat “Polskie krajobrazy – moje fotografie

 1. To prawda, przegląd krajobrazów imponujący, okolic Bugu nie znam wcale, aż wstyd.
  Kiedyś mieliśmy kalendarz Drogi i dróżki, nie było dwóch podobnych, wszystkie zaczarowane…
  Masz jeszcze tę przewagę, że wrażenia i zapamiętane emocje potrafisz przelać na płótno 🙂
  Ludzie podróżują po całym świecie, a nie doceniają polskich ścieżek.

  1. Bug – jako Niemen z “Nad Niemnem”. Uwielbiam powieść i film też mi się podoba, właśnie ze względu na plenery. Tak mi się zdjęcie skojarzyło 🙂 A najbardziej kocham Pieniny i Szczawnicę, to miłość dozgonna ❤
   Pozdrawiam Cię, Krysiu, dziękując za piękną wycieczkę i spacer ogólnymi drogami 🙂

 2. Polska jest piękna i naprawdę różnorodna krajobrazowo. Uwielbiam podróżować po całym naszym kraju, ale zdecydowanie najbardziej kocham góry :)!!!

 3. Zawsze uważałam, że Polska ma piękne miejsca. I widzę je u Ciebie na zdjęciach. Ja wiem, że góry są cudowne i bardzo lubię tamte widok i lubię być w górach, ale kocham moją Wielkopolskę , jej liczne jeziora, lasy i szerokie płaskie przestrzenie. Polskie morze znam tylko latem. I zawsze tam były tłumy. A tłumów nie lubię. Może polubiłabym morze o innej porze roku, gdy na plażach jest pusto? Pozdrawiam serdecznie!

 4. Polska ma wszystko – nie trzeba nigdzie jeździć. góry,morze, lasy, jeziora, pustynię i bagna. a wszystko w miarę blisko. tylko się częstować.

 5. Każdy ma swój ulubiony zakątek w kraju 🤗
  Pochodzę z Kielecczyzny, mieszkam od ponad 30 lat w Małopolsce.
  Polubiłam w czasie podróży także Mazury i Podkarpacie.
  Zdjęcia piękne zrobiłaś🧡
  Pozdrawiam słonecznie 🌤️🙋🌸

 6. Piękna nasza Polska cała! chciałoby się krzyknąć wręcz. Kocham nasze rodzime krajobrazy. I gdybym nawet chiała wybrać, który region jest moim ukochanym, nie potrafię. I nie zrobiłabym tego, aby ten drugi nie był zazdrosny. Bo kazdy ma swoje perełki i swoiste piękno…
  Piękne fotki zamieściłaś! Oglądam z dołu do góry i znów do dołu… 🙂
  Cudownie mi!

 7. Piękna nasza Polska cała 😊 niby truizm, ale nie każdy umie to dostrzec, prawda? Z wszystkich krajobrazów najbardziej lubię te… zimowe:) i jesienne, zwłaszcza smutne i mokre:) Doczekać się nie mogę, kiedy wreszcie będzie można ruszyć się z domu, a na razie pozdrawiam z Wrocławia.

 8. Świetne widoki:) A Giewont łatwo rozpoznać ze względu na kształt przypominający profil leżącego człowieka. Legenda głosi, że to Śpiący Rycerz, który strzeże Zakopanego. Pozdrowienia znad rzeki Białej!

 9. Wszędzie jest pięknie, ja kocham góry, tu mam bliżej niż nad morze więc jestem częściej. Kocham też Jurę Krakowsko – Częstochowską, fajna bazą wypadową na jeden dzień. Serdecznie pozdrawiam Krysiu…Barbara Bastsmb

 10. niesamowite zdjęcia a te z brzozami zakochałam się
  ale ja mam słabość do brzozy na wsi rośnie wielka piękna brzoza wiele wspomnień z nią mam za balkonem rosła tez piękna brzoza niestety spółdzielnia ja ścielą ale wiele lat miałam ja za oknem
  po-prostu brzoza jest piękna sama w sobie

  pozdrawiam serdecznie

 11. Ależ różnorodne i zachwycające zdjęcia!
  Polska jest piękna! Uwielbiam góry. Kiedyś każde wakacje spędzałam w Tatrach. Bardzo lubię spacery bałtyckimi plażami. Kocham lasy, w które obfituje region, w którym mieszkam. Największym pozytywnym zaskoczeniem był wyjazd na tereny Polski płd.-wschodniej. Ileż tam pięknych miejsc, miast, miasteczek.

 12. Piękne widoki! Zachwyciłam się zwłaszcza tymi pierwszymi – za taką piękną, nieucywilizowaną wsią z mojego dzieciństwa bardzo tęsknię. Już coraz mniej takich miejsc.

 13. Chciałoby się powiedzieć tak, jak dawniej się mawiało: ” piękna nasza Polska cała ….”!
  No bo cóż jeszcze, skoro to czysta prawda!
  Serdeczności!

 14. Piękne zdjęcia -mnie kiedyś doradzono fotografowanie. Ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. A tak a propos – kiedyś gdzieś napisałem – że nie trzeba wyjeżdżać nigdzie daleko – by poczuć się jak w Toskanii czy np. Syberii. Pozdrawiam znad kubka bezkofeinowej kawy 🙂

 15. Piękne zdjęcia wybrałaś Krysiu, cieszą oko i ducha. Miło popatrzeć. Zarówno krajobraz zimowy jak i wiosenny mają coś w sobie. Pozdrawiam najserdeczniej.

 16. Krysiu aż mi idę łezka zakręciła i smutno zrobiło jaj zobaczyłam te pola… Strasznie tęsknię za rodzicami i bratem, nie wiem kiedy będziemy mogli przyjechać do kraju bez żadnych obostrzeń żeby moc się spotkać z bliskimi 🙁
  Piękne zdjęcia… pozdrawiam serdecznie…

Dodaj komentarz