Leśne kąpiele / shinrin – yoku


czas spacerów , biegania , siedzenia, myślenia, kontemplcji w lesie , wśród drzew , czerpania zdrowia z natury.

czy lubicie takie kąpiele !!

różne kolory wiosny
spacery po lesie – obniża ciśnienie krwi, zmniejsza stres , zwiększa życiową energię i pobudza układ odpornościowy – jednym słowem same zalety.

Kąpiele leśne to czerpanie zdrowia z natury .

w czasie tych spacerów można “zresetować ” umysł i nie zwariować.

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy.

Jedno drzewo nie las przysłowie polskie

15 myśli na temat “Leśne kąpiele / shinrin – yoku

  1. Tak to prawda, są pewne niebezpieczeństwa tzw leśne, ale gdzie ich nie ma. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich.

 1. Uwielbiam leśne kąpiele. Co sobotę idę na około półtorej godziny. 🙂
  Ale wczoraj na przykład zboczyłam trochę idąc z pracy do domu i zrobiłam maleńką pętelkę przez pobliski las. Bo bardzo mnie skusił jak na niego popatrzyłam. Kąpiel to nie była, raczej prysznic. 😉 Ale jaki miły. :)))

  1. O to miłe, że las tak blisko pracy, domu, można niespodziewanie zahaczyc i się przespacerować niezaplanowanie. Gorzej jak człowiek ciągle się spieszy, ma za mało czasu na cokolwiek i ciągle jest zmęczony i zniechecony do życia. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich.

  1. Jasne takie spacery relaksujący, można pozbyć się stresu, zapomnieć o wielu rzeczach. Pozdrawiam serdecznie.

  1. Trzeba dużo szczęście, aby mieszkać blisko lasu i ja mam tą radość. Często chodzę na takie spacery tzn o ile czasu mi starczy. Nie zawsze to możliwe problemy dnia codziennego przeszkadzają, ale jakos staram się je pokonać. Pozdrawiam

  1. Witam na mojej stronie. Cieszę się, że nie jestem samotna w swoich zainteresowaniach i sposobie spędzania czasu. Pozdrawiam

  1. W dzisiejszych czasach istnieje wielka potrzeba przybywania w pięknych i spokojnych miejscach. Serdeczne pozdrowieniam.

  1. Wszystkim nam potrzeba spokoju, ciszy no oczywiście usmiechu i dobrego samopoczucia. Serdeczne pozdrowiam i zapraszam ponownie.

 2. Great blog here! Also your site loads up very fast! What web host are you using?
  Can I get your affiliate link to your host? I wish my
  web site loaded up as quickly as yours lol

Dodaj komentarz